Dijital Spektrofotometre

Digital Spektrofotometre  cilt rengini numerik olarak tayin eden bir cihazdır. 

Lazer Epilasyon da temel amaç, lazer ışınını doğru dozda kıl köküne ulaştırarak, tekrar kıl üretemeyecek şekilde hasar verdirip kıl hücresinin yeni kıl üretmesini engellemektir. Eğer lazer ışınının doğru dozu ayarlanamazsa, kıl kökleri yeteri kadar tahrip olmaz, yeterli dozdan daha aşırı doz uygulanırsa, cilte tahriş ve Pigmentasyon oluşturabilmektedir.


Ciltteki Melanin, kandaki Hemoglobin ve cildin ışığı yansıtma özelliklerinin bir arada dijital spektrofotometre cihazı ile değerlendirip uygun doz seçilmesi en güvenli yöntemdir. Her lazer epilasyon seansından önce zaman içinde ciltteki değişiklikler dijital spektrofotometre cihazı ile izlenmeli ve lazer epilasyonda kullanılacak lazerin dozu yeniden ayarlamalıdır. 
 

Kullanım alanları

Lazer epilasyon, photorejuvenasyon, tattoo removal, cilt lekelerinin tedavisinde tedavinin doğru parametrelerle uygulanmasına, gereğinden yüksek enerji verilerek komplikasyon oluşmasını önlenmesine olanak sağlar.
Digital Spektrofotometre cihazı ile cildin renk tonu numerik sayısal olarak ölçülür. Bu değer için lazer  cihazının kullanması gereken enerji seviyesi tespit edilir ve uygun uygulamalar yapılır. Uygulamalarda uygun enerji seviyeleri kullanılmış olur ve etkin tedavi sağlanır.

Hastaların seans aralıklarında cilt renklerinde olan değişimler Digital Spektrofotometre ile kolaylıkla tespit edilebilir.